o tym forum

miejsce dla osób, które chciałyby publicznie podzielić się swoimi doświadczeniami z organami bezprawia Polski Ludowej
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 542
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

o tym forum

Post autor: zbyszek » sob lut 05, 2005 3:12 am

Celem tego forum jest wymiana osobistych doświadczeń z byłą SB jak i ogólnie z czasów Solidarności i możliwość wspólnej refleksji. Prawda znajduje się oprócz archiwów IPN-u wśród nas samych. Wystarczy ją tylko zebrać i ujawnić. IPN działający jako instytucja państwowa nie może podjąć pewnych wątków, na co inni użytkownicy Internetu mogą sobie pozwolić. Choć powinniśmy robić to z rozwagą możemy snuć domysły i zadawać dotyczące je pytania z dużą szansą na odpowiedź. Jeśli taka społeczna rewizja zachowa ludzką godność wtedy odzyskamy własny los, bez uzależnienia od "ustawowych lustracji".

Cenzury brak, jednak podobnie jak w innych działach domeny evot.org obraźliwe posty, lub posty nie na temat będą przesuwane do specjalnego wątku pt. "niechciane posty", aby nie zakłócały dyskusji.

60 lat doświadczeń z komunizmem narzuca pytanie czy ten serwis nie jest także prowokacją. moja odpowiedź - proszę korzystać z niego zgodnie z własnym rozsądkiem.

Treść Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej jest tu http://www.ipn.gov.pl/ustawa181298.html a Ustawy o Ochronie Danych Osobowych tutaj http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 0883Lj.pdf za treść postów odpowiada autor.

Szczególnie gorąco zapraszam wszystkie osoby, które znalazły się na liście Wildsteina i teraz chciałyby publicznie przedstawić i poddać ocenie innych swoje losy. Będę także wdzięczny za umieszczanie tu odnośników do takich wypowiedzi, oraz do innych zasobów Internetu o podobnej tematyce.
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2005 8:34 pm przez zbyszek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 542
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

czy warto grzebać w g.

Post autor: zbyszek » pn lut 07, 2005 7:45 am

On Monday 07 of February 2005 07:21, you wrote:
> Nie wierze, ze grzebanie w tym g... zalatwi jakakalwiek
> wazna sprawe z tych, co sa w tym kraju pilnie do zalatwienia
> (a jest ich niemalo).

Michał, dziękuję ci za odpowiedź,
obecnie raczej przychylam się do zdania, że publikcja listy w., ale także składanie w sejmie projektów ustaw bez szans ! , jak i straszenie dekonspiracją własnego wywiadu i niestety także straszenie, że prawda o tamtych czasach skompromitowałaby solidarność !! są częscią tej samej prowokacji, a jej celem skompromitowanie prawdy o Solidarności i stanie wojennym i wywołanie wrażenia "grzebania w tym g..."

Jest ona reakcją na coraz szersze upublicznianie zawartości swoich teczek przez osoby, które starały się o wgląd od lat i w końcu go uzyskały. Celem mojego forum jest oprócz prywatnej obrony także umożliwienie jej tym osobom, które chciałyby przypomnieć publicznie kilka faktów z własnego życiorysu.

pozdrawiam, zbyszek
ps. odpowiedź tą umieszczam na forum nie podając twojego nazwiska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości