lista nie-agentów

miejsce dla osób, które chciałyby publicznie podzielić się swoimi doświadczeniami z organami bezprawia Polski Ludowej
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 540
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

lista nie-agentów

Post autor: zbyszek » ndz lut 06, 2005 8:45 am

ten prowokacyjny zdawałoby się pomysł narzuca w pierwszej chwili zastrzeżenie: przecież każda lista będzie manipulowana. jednak jeśli spełnimy następujące warunki:

1. zainteresowane osoby i tylko one będą się na nią same wpisywały
2. upublicznią one swoje ważne dane całego życiorysu, poglądów, także niektóre dane dot. pozycji w gremiach, własności, itp. w jednym miejscu
3. umożliwią one wszystkim zainteresowanym publiczną dyskusję nad swoją postawą, dadzą innym możliwość publicznego przypominania im o dowolnych faktach ich życiorysu i podadzą system punktacji, który umożliwiałby publiczną ocenę zgodności ich zachowań z ich wiedzą

wtedy taka lista nie-agentów zintegruje się sama w Internecie poprzez system odnośników. do jej powstania nie potrzeba niczego poza pewnym kanonem przedstawiania się w Internecie jako osoba publiczna.

czyżbyśmy znaleźli rozwiązanie na problem wyborów ? jeśli uświadomimy sobie zagrożenie jakie stwarzać może kanon przyzwoitego przedstawiania się w sieci dla innych, którzy się tak przedstawić nie będą mogli, wtedy znamiona prowokacji i strachu dojrzymy w wielu innych zjawiskach medialnych.

"róbmy swoje" w zgodzie z własnymi emocjami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości