Czy w ekonomii istnieją sekty - czyli kto mnie OCZERNIA?

  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jacek A. Rossakiewicz
local
Posty: 295
Rejestracja: wt lip 29, 2003 1:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy w ekonomii istnieją sekty - czyli kto mnie OCZERNIA?

Post autor: Jacek A. Rossakiewicz » czw wrz 22, 2005 1:19 pm

Oto co znalazłem w wyszukiwarce Google wpisując hasło: Rossakiewicz
Islam - profesor Tibi zarzuca Europejczykom słabe poczucie wlasnej tożsamości ...
Arrow http://www.rossakiewicz.pl/str4.html słowem we wszystkich tych inicjatywach sponsorowanych przez bogatych wahbitów z płw arabskiegio widać jakie mają zadanie. eurojihad.org/displayarticle1007.html - 66k - Kopia - Podobne strony

(http://66.249.93.104/search?q=cache:oc1 ... r=&strip=1)

Autor: Coronius, Opublikowano: środa, 31 sierpnia 2005 - 12:23

...podobno w islamie nie ma czegos takiego jak odpowiednik chrzescijanstwa czyli ewangelizacji ale widac islam taka działalnosc prowadzi w Polsce i raczej islamizacja to jest zbyt lekkie słwo bo środkami jak i metodami wyglada toi na zwyklą działanosc werbowniczą typową dla sekt, o islamizacji mozanby pisac wiele kluczowe słowa to gospodarka bezodestkowa, ruch na rzecz bezrobotnych, Arabia Saudysjka i szejkowe pieniądze, itd..
islam żeruje na ludzkich słabosciach i tam beszczelnie wchodzi z tym trzeba skończyć

Dodano:Wrz 02, 2005 - 11:31

ostatnio jesczze dochodzi pewna nowinka w Europie, czyli w pewnym sensie bazuje na pewnym rozwiazaniu gospodarczym , które uderza w bardzo liczną rzesze odbiorców biednych ludzi itp.. i mamy do czynienia z projektem gospodarki bezodsetkowej, która zagosciła tez na forum islam-in-poland , nie znam sie na ekonomi ale widac na gołe oko pewien podstep, bo przeciez pieniądz to towar ale widac pewnie takie rzeczy były by dobre dla Leppera, cała gospodarka bezodsetkowa bazuje na prawie szariatu, czyli jesli masz jakieś długi to odpracujesz je jako niewolnik, tu juz widac jak bardzo islam uderza w podswiadomosci słabych europejczyków, którzy własnie jak MC wyzej wspomniał przechodzą etap przepraszam ze zyje
oto strona Rossakiewicza i znowu sekciarski wabik na początku, majacy uderzyc w odbiorców chrzescijan czyli cytat z Bibli i nawiązanie do Jezusa

Arrow http://www.rossakiewicz.pl/str4.html

słowem we wszystkich tych inicjatywach sponsorowanych przez bogatych wahbitów z płw arabskiegio widać jakie mają zadanie
słowem Islam bazuje na ludzkich słabosciach i naiwności

Coronius
Mój komentarz:

Moja książka Demokracja Finansowa została napisana w latach 2001-2003, a wydana w roku 2003. Strona www.rossakiewicz.pl powstała po wydaniu książki, generalnie w tym samym czasie. Idee zawarte w książce są oparte na Ewangelii i Katolickiej Nauce Społecznej. Wyrastają z encyklik Jana Pawła II, a także z doktryny Kredytu Społecznego i są rozwinięciem wątków tam obecnych.

Pisząc książkę i robiąc stronę w Internecie w ogóle nie wiedziałem o istnieniu gospodarki bezodsetkowej w islamie i nie znałem osobiście żadnego muzułmanina. Twierdzenie jakoby moja działalność była sponsorowana przez „bogatych wahbitów z płw arabskiegio” to bzdura i zwykłe pomówienie. Słowa Jezusa cytowane na stronie: http://www.rossakiewicz.pl/str4.html, są cytowane szczerze - taka jest moja wiara i nie jest to żaden „sekciarski wabik”. Pan „Coronius” po prostu nie potrafi prawidłowo ocenić moich intencji. Pomogłoby mu może dokładne zapoznanie się z książką Demokracja finansowa i całością strony www.rossakiewicz.pl. obejmująca także malarstwo, które z tej wiary wynika. Ale nie - Pan „Coronius” woli wykorzystać wyrwany z kontekstu fragment do ilustracji swojej tezy. Podobnie jest z Ruchem Pomocy Bezrobotnym, który ma swoje własne, społeczne i chrześcijańskie korzenie w Zduńskiej Woli. Od kiedy istnieje bezrobocie i brak zasiłków, wszelkie próby zaradzenia tej sytuacji w Polsce są pozytywne i zaliczanie ich do działań sekt jest absurdalne.

Przypisywanie mi negatywnej motywacji jest nadużyciem i manipulacją na świadmości czytelników. Internet obfituje w manipulacje na świadomości i zazwyczaj robią to ludzie piszący pod pseudonimami. Anonimowość w Internecie sprzyja manipulacji i do tego wątku właśnie można i należy zaliczyć wypowiedzi Pana „Coroniusa”.

Być może chodzi mu właśnie o zdyskredytowanie idei demokracji finansowej, pomocy bezrobotnym - i gospodarki bezodsetkowej - ta ostatnia rozwija się na świecie rzeczywiście głównie dzięki islamowi, ale nie tylko, bo większość banków komercyjnych zachodniego świata ma już oddziały gospodarki bezodsetkowej. Gospodarka bezodsetkowa może się rozwinąć na świecie poprzez powrót do emisji pieniądza na zasadzie monetyzacji przyrostu dóbr: (deltaM=P deltaT/V). Na razie jednak nie ma takiej emisji, gospodarka bezodsetkowa nie jest wiodącym nurtem, bowiem pieniądz jest mnożony na zasadzie oprocentowania, właściwego dla cywilizacji żydowskiej.

Może Pan Coronius jest przedstawicielem „sekty wysokiego oprocentowania” (słowa z kabaretu na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2005), która od lat destabilizuje polską gospodarkę traktując „pieniądz jak towar” a nie jak środek wymiany i symbol (znak) wartości towarów. (Warto zauważyć, że pieniądz to nie towar i jego funkcja różni się od towarów. Traktowanie pieniadza jak towar to źródło poważnych wypaczeń w ekonomii). To, że środowiska muzułmańskie zajmuja się ideą gospodarki bezodsetkowej, zbliżyło je do mojej idei demokracji finansowej i nawiązaliśmy współpracę, ale wspólpraca ta jest realizowana dla dobra narodów, a nie dla ich wykorzystywania. Jest ponadto prowadzona całkowicie bezinteresownie finansowo, (nie ma w niej pieniędzy, ani sponsorowania - przynajmniej do tej chwili - choć być może w przyszłości to się zmieni, bo każda działalność społeczna czy edukacyjna tez wymaga nakładów finansowych. Np UE daje organizacjom pozarządowym na debatę nad swoimi celami 6 000 000 zł., ale pod warunkiem, że one wyłożą 2 000 000 z własnych środków. UE oczekuje zatem wsparcia finasowego swojej kampanii w Polsce ze strony organizacji pozarządowych - czy nie jest to śmieszne?).

Natomiast inercja katolickich kręgów w dziedzinie gospodarki i finansów spowodowana jest tym właśnie, że w kręgach tych działa największa ilość najbardziej sprytnych agentów. Dezorganizują oni nie tylko skuteczne działania, ale nawet każdą namiastkę dyskusji; (patrz np. Forum Ojczyzna.pl). Agenci w tych środowiskach stosują taktykę, którą najlepiej określić jako wprowadzanie "katolickiego skansenu", czyli zamykanie ludzi w wyodrębnionych "medialnych gettach" gdzie kultywuje się narodowe i religijne tradycje, ale bez kontaktu z aktualnymi, żywotnymi problemami społeczeństwa i bez wpływu na państwo oraz szerszą opinię publiczną. Trzeba przełamywać te ograniczenia i wychodzić do ludzi. Aby w ekonomii panowała wiedza a nie ideologia liberalna.

Monopol medialny oligarchii finansowej sprzyja ideowej, finansowej i gospodarczej inercji. Bezpośrednia wymiana poglądów na temat demokracji finansowej i gospodarki bezodsetkowej na forach dyskusyjnych nie daje pożądanego skutku – bo zwolennikom oprocentowania brak argumentów - więc agenci stosują inną metodę: OCZERNIAJĄ ludzi za ich plecami. To jest bardzo stara taktyka i niestety czasami skuteczna.

16. Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością:
17. Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną,
18. Serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego,
19. Składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi.


Przyp. 6:16-19 (BW)

pozdrawiam

Jacek Andrzej Rossakiewicz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości