Czy w ekonomii istnieją sekty - czyli kto mnie OCZERNIA?

dyskusja teoretyczna tematów finansowo-gospodarczych,
aktualnie dział nieczynny

Moderator: VIOLETTA OKON

  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jacek A. Rossakiewicz
local
Posty: 295
Rejestracja: wt lip 29, 2003 1:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy w ekonomii istnieją sekty - czyli kto mnie OCZERNIA?

Post autor: Jacek A. Rossakiewicz » czw wrz 22, 2005 1:16 pm

Oto co znalazłem w wyszukiwarce Google wpisując hasło: Rossakiewicz
Islam - profesor Tibi zarzuca Europejczykom słabe poczucie wlasnej tożsamości ...
Arrow http://www.rossakiewicz.pl/str4.html słowem we wszystkich tych inicjatywach sponsorowanych przez bogatych wahbitów z płw arabskiegio widać jakie mają zadanie. eurojihad.org/displayarticle1007.html - 66k - Kopia - Podobne strony

(http://66.249.93.104/search?q=cache:oc1 ... r=&strip=1)

Autor: Coronius, Opublikowano: środa, 31 sierpnia 2005 - 12:23

...podobno w islamie nie ma czegos takiego jak odpowiednik chrzescijanstwa czyli ewangelizacji ale widac islam taka działalnosc prowadzi w Polsce i raczej islamizacja to jest zbyt lekkie słwo bo środkami jak i metodami wyglada toi na zwyklą działanosc werbowniczą typową dla sekt, o islamizacji mozanby pisac wiele kluczowe słowa to gospodarka bezodestkowa, ruch na rzecz bezrobotnych, Arabia Saudysjka i szejkowe pieniądze, itd..
islam żeruje na ludzkich słabosciach i tam beszczelnie wchodzi z tym trzeba skończyć

Dodano:Wrz 02, 2005 - 11:31

ostatnio jesczze dochodzi pewna nowinka w Europie, czyli w pewnym sensie bazuje na pewnym rozwiazaniu gospodarczym , które uderza w bardzo liczną rzesze odbiorców biednych ludzi itp.. i mamy do czynienia z projektem gospodarki bezodsetkowej, która zagosciła tez na forum islam-in-poland , nie znam sie na ekonomi ale widac na gołe oko pewien podstep, bo przeciez pieniądz to towar ale widac pewnie takie rzeczy były by dobre dla Leppera, cała gospodarka bezodsetkowa bazuje na prawie szariatu, czyli jesli masz jakieś długi to odpracujesz je jako niewolnik, tu juz widac jak bardzo islam uderza w podswiadomosci słabych europejczyków, którzy własnie jak MC wyzej wspomniał przechodzą etap przepraszam ze zyje
oto strona Rossakiewicza i znowu sekciarski wabik na początku, majacy uderzyc w odbiorców chrzescijan czyli cytat z Bibli i nawiązanie do Jezusa

Arrow http://www.rossakiewicz.pl/str4.html

słowem we wszystkich tych inicjatywach sponsorowanych przez bogatych wahbitów z płw arabskiegio widać jakie mają zadanie
słowem Islam bazuje na ludzkich słabosciach i naiwności

Coronius
Mój komentarz:

Moja książka Demokracja Finansowa została napisana w latach 2001-2003, a wydana w roku 2003. Strona www.rossakiewicz.pl powstała po wydaniu książki, generalnie w tym samym czasie. Idee zawarte w książce są oparte na Ewangelii i Katolickiej Nauce Społecznej. Wyrastają z encyklik Jana Pawła II, a także z doktryny Kredytu Społecznego i są rozwinięciem wątków tam obecnych.

Pisząc książkę i robiąc stronę w Internecie w ogóle nie wiedziałem o istnieniu gospodarki bezodsetkowej w islamie i nie znałem osobiście żadnego muzułmanina. Twierdzenie jakoby moja działalność była sponsorowana przez „bogatych wahbitów z płw arabskiegio” to bzdura i zwykłe pomówienie. Słowa Jezusa cytowane na stronie: http://www.rossakiewicz.pl/str4.html, są cytowane szczerze - taka jest moja wiara i nie jest to żaden „sekciarski wabik”. Pan „Coronius” po prostu nie potrafi prawidłowo ocenić moich intencji. Pomogłoby mu może dokładne zapoznanie się z książką Demokracja finansowa i całością strony www.rossakiewicz.pl. obejmująca także malarstwo, które z tej wiary wynika. Ale nie - Pan „Coronius” woli wykorzystać wyrwany z kontekstu fragment do ilustracji swojej tezy. Podobnie jest z Ruchem Pomocy Bezrobotnym, który ma swoje własne, społeczne i chrześcijańskie korzenie w Zduńskiej Woli. Od kiedy istnieje bezrobocie i brak zasiłków, wszelkie próby zaradzenia tej sytuacji w Polsce są pozytywne i zaliczanie ich do działań sekt jest absurdalne.

Przypisywanie mi negatywnej motywacji jest nadużyciem i manipulacją na świadmości czytelników. Internet obfituje w manipulacje na świadomości i zazwyczaj robią to ludzie piszący pod pseudonimami. Anonimowość w Internecie sprzyja manipulacji i do tego wątku właśnie można i należy zaliczyć wypowiedzi Pana „Coroniusa”.

Być może chodzi mu właśnie o zdyskredytowanie idei demokracji finansowej, pomocy bezrobotnym - i gospodarki bezodsetkowej - ta ostatnia rozwija się na świecie rzeczywiście głównie dzięki islamowi, ale nie tylko, bo większość banków komercyjnych zachodniego świata ma już oddziały gospodarki bezodsetkowej. Gospodarka bezodsetkowa może się rozwinąć na świecie poprzez powrót do emisji pieniądza na zasadzie monetyzacji przyrostu dóbr: (deltaM=P deltaT/V). Na razie jednak nie ma takiej emisji, gospodarka bezodsetkowa nie jest wiodącym nurtem, bowiem pieniądz jest mnożony na zasadzie oprocentowania, właściwego dla cywilizacji żydowskiej.

Może Pan Coronius jest przedstawicielem „sekty wysokiego oprocentowania” (słowa z kabaretu na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2005), która od lat destabilizuje polską gospodarkę traktując „pieniądz jak towar” a nie jak środek wymiany i symbol (znak) wartości towarów. (Warto zauważyć, że pieniądz to nie towar i jego funkcja różni się od towarów. Traktowanie pieniadza jak towar to źródło poważnych wypaczeń w ekonomii). To, że środowiska muzułmańskie zajmuja się ideą gospodarki bezodsetkowej, zbliżyło je do mojej idei demokracji finansowej i nawiązaliśmy współpracę, ale wspólpraca ta jest realizowana dla dobra narodów, a nie dla ich wykorzystywania. Jest ponadto prowadzona całkowicie bezinteresownie finansowo, (nie ma w niej pieniędzy, ani sponsorowania - przynajmniej do tej chwili - choć być może w przyszłości to się zmieni, bo każda działalność społeczna czy edukacyjna tez wymaga nakładów finansowych. Np UE daje organizacjom pozarządowym na debatę nad swoimi celami 6 000 000 zł., ale pod warunkiem, że one wyłożą 2 000 000 z własnych środków. UE oczekuje zatem wsparcia finasowego swojej kampanii w Polsce ze strony organizacji pozarządowych - czy nie jest to śmieszne?).

Natomiast inercja katolickich kręgów w dziedzinie gospodarki i finansów spowodowana jest tym właśnie, że w kręgach tych działa największa ilość najbardziej sprytnych agentów. Dezorganizują oni nie tylko skuteczne działania, ale nawet każdą namiastkę dyskusji; (patrz np. Forum Ojczyzna.pl). Agenci w tych środowiskach stosują taktykę, którą najlepiej określić jako wprowadzanie "katolickiego skansenu", czyli zamykanie ludzi w wyodrębnionych "medialnych gettach" gdzie kultywuje się narodowe i religijne tradycje, ale bez kontaktu z aktualnymi, żywotnymi problemami społeczeństwa i bez wpływu na państwo oraz szerszą opinię publiczną. Trzeba przełamywać te ograniczenia i wychodzić do ludzi. Aby w ekonomii panowała wiedza a nie ideologia liberalna.

Monopol medialny oligarchii finansowej sprzyja ideowej, finansowej i gospodarczej inercji. Bezpośrednia wymiana poglądów na temat demokracji finansowej i gospodarki bezodsetkowej na forach dyskusyjnych nie daje pożądanego skutku – bo zwolennikom oprocentowania brak argumentów - więc agenci stosują inną metodę: OCZERNIAJĄ ludzi za ich plecami. To jest bardzo stara taktyka i niestety czasami skuteczna.

16. Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością:
17. Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną,
18. Serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego,
19. Składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi.


Przyp. 6:16-19 (BW)

pozdrawiam

Jacek Andrzej Rossakiewicz

Jacek A. Rossakiewicz
local
Posty: 295
Rejestracja: wt lip 29, 2003 1:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacek A. Rossakiewicz » czw wrz 22, 2005 5:02 pm

Oto podobny w tonie tekst z Eurojihad i odpowiedż Adama F. Khana na niego:
W sprawie gospodarki bezpodatkowej, na razie chyba chodzi o banki muzulmanskie, gdzie ponoc daje sie pozyczki bez oprocentowanie. Troche znam sie na ekonomii i czytalam pare artykulow na ten temat i stwierdzam, ze jest to pic-na-wode bo w inny sposob bank ten musi wyrobic jakis zysk by oplacalo sie go utrzymywac. Zamiast procentu ludzie placa jakas jednorazowa oplate dodatkowa co rownie dobrze moze byc ukrytym procentem. Wiekszosc z tych bankow i tak pobiera procenty, pamietam jak jedna Polka-Muzulmanka n arabii skarzyla sie na to (ta kobieta z Libanu, ktorej dlugi list spowodowal wiele komentarzy i nawet przytaczano ja na tym forum). Jezeli banki te w jakis sposob sa dofinansowywane po cichu by przetrwaly to istnieja tylko dla innych celow niz gospodarczych, zwlaszcza te na Zachodzie, czyli wlasnie maja promowac kulture muzulmanska, a czasem co gorsze, sa zwykla pralnia brudnych pieniedzy i narzedziem do finansowania terroryzmu. Jeden z bankow muzulmanskich niedawno zamknieto z tego powodu w New York. W kazdym badz razie banki tego rodzaju w normalnej gospodarce kapitalistycznej nie przetrwalyby, sa nastepna utopia tj utopie komun czy komunizmu. Nie chce tu sie rozwodzic nad teoria zysku, powiem jedynie, ze nikt nie bedzie ryzykowal swoich wlasnych funduszy jezeli cos z tego nie bedzie mial, jest to w naturze ludzkiej. Jeden chce miec zysk pieniezny inny zysk duchowy w postaci "zbawionych duszyczek dla Islamu", ale zawsze jest to jakis zysk.

Polonuska

Witaj,

Strony Eurojihad (na których wystepuję te teksty) i ich liderzy są
powiązani z syjonistyczna Hagada i innymi pro-syjonistycznymi inicjatywami. Oczywiście to nie jest odpowiedz na ich argumenty.

Ale to co pisza powyżej - to oczywiscie stek bzdur majacy na celu
manipulacje i zakrywanie prawdy, chociaz najprawdopodobniej wynika z ich ignorancji, arogancji i braku wiedzy.
Bardzo latwo to wykazac. Jacek zrobil to kompletnie.

Dodam pare uwaga do watku gospodarki bezodsetkowej:

Jacek piszesz: "(...)wiekszosc banków komercyjnych zachodniego swiata ma juz oddzialy gospodarki bezodsetkowej.(...)"
Otoz, banki zachodnie sa obecnie wlascicielami najwiekszych bankow
islamskich np. Citicorp, ktory jest wlascicielem www.citiislamic.com albo
HSBC: http://www.amanahfinance.hsbc.com/

Jak sie to ma do stwierdzenia Polonuski: '(...) Jezeli banki te w jakis
sposob sa dofinansowywane po cichu by przetrwaly to istnieja tylko dla
innych celow niz gospodarczych, zwlaszcza te na Zachodzie, czyli wlasnie
maja promowac kulture muzulmanska, a czasem co gorsze, sa zwykla pralnia brudnych pieniedzy i narzedziem do finansowania terroryzmu.(...)"

hmmmm....

Oczywiscie Polonuska zapomniala o szwedzkim Banku JAK BANK (www.jak.se) - tez bezodsetkowym.... i tez pewnie pralnia...

Polonuska utozsamia - jak wiekszosc kapitalistow i marksistow - zysk z odsetkami.

"(...) W kazdym badz razie banki tego rodzaju w normalnej gospodarce
kapitalistycznej nie przetrwalyby, sa nastepna utopia tj utopie komun czy
komunizmu. Nie chce tu sie rozwodzic nad teoria zysku, powiem jedynie, ze nikt nie bedzie ryzykowal swoich wlasnych funduszy jezeli cos z tego nie bedzie mial, jest to w naturze ludzkiej. Jeden chce miec zysk pieniezny inny zysk duchowy w postaci "zbawionych duszyczek dla Islamu", ale zawsze jest to jakis zysk.(...)"


Jacku wypadaloby pomyslec nad ksiazka: Sto bzdur i prawd na temat gospodarki bezodsetkowej czyli wszystko to co sie nam wydaje a nie jest.." aby zbiorczo odpowiedziec na te i inne bzdury...

Aby Bog sie nad nimi zlitowal i dal im nieco swiatla....bo w swym zaslepieniu nie widza nic poza zolcia swojej wlasnej zlosci i nienawisci...

Adam F. Khan

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 540
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zbyszek » wt paź 04, 2005 6:35 am

jacek, lepiej podawać odnośniki, niż kopiować same teksty. podaj proszę więcej informacji jak skontaktować croniusa i khana i polonuskę. sam ich osobiście zaproszę na nasze forum, żeby wytłumaczyli swoje stanowisko.

Jacek A. Rossakiewicz
local
Posty: 295
Rejestracja: wt lip 29, 2003 1:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacek A. Rossakiewicz » wt paź 04, 2005 11:51 am

Odnośniki zostały podane.
Tekst skopiowałem, bo jest on niedostępny na stronie głównej; dopiero w kopii jakie robi Google i chyba za dziesiątą próba otwarcia.
Nie mam pojęcia kto to jest "Coronius" i "Polonuska" i jak do nich trafić.

Natomiast Adam F. Khan to mój znajomy. Cytat pochodzi z jego listu do mnie.

Temat uważam za wyczerpany i nie warty kontynuacji. Zamieściłem wyjaśnienie do kompletnego bełkotu Coroniusa i Polonuski Jest to dla nich i tak nadmierne wyróżnienie.

pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości