TRZEBA ZMIENIC TEN SYSTEM ! ( inform. opublik. w intern. )

dyskusja teoretyczna tematów finansowo-gospodarczych,
aktualnie dział nieczynny

Moderator: VIOLETTA OKON

Ewa

TRZEBA ZMIENIC TEN SYSTEM ! ( inform. opublik. w intern. )

Post autor: Ewa »

TRZEBA ZMIENIC TEN SYSTEM !!!


Trzeba zmienić system demokracji liberalnej niezależnie od wiary czy światopoglądu.

Polska należy do krajów, które systemowo objęte są demokracją liberalną oraz wolnością gospodarczą.

Do tego systemu należy wiekszość krajów europejskich, Ameryki Płn., Ameryki Płd. oraz Australia.

Cechą wspólną, łączącą wszytkie państwa , należące albo wciągnięte
do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych
w Prywatnych Bankach i Instytucjach Finansowych (PBiIF).

Zadłużenie gospodarek narodowych Polski, Niemiec Francji, Włoch, USA, Argentyny, Brazylii itd. w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF) waha się w zależności od kraju od 25 do 100% Produktu Krajowego Brutto (PKB).

Przykładowo w Polsce, wysokośc PKB= Produktu Krajowego Brutto za rok 2004 wyniosła ok. 800 mld zł i w tym czasie zadłużenie w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF) wynosiło 400 mld zł.

Co ciekawe, państwa te, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce,
wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu,
a zewnętrznie w interesie Banków Prywatnych i Instytucji Finanowych przynoszą zyski.

Rocznie Polska, przy obecnym sumarycznym zadłużeniu 400 mld zł, odprowadza ok. 30 mld do kasy Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych w postaci odsetek od kredytow zaganicznych, kredytow krajowych
(zaciągniętych na poziomie Narodowego Banku Polskiego, Rządu oraz Samorządow), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.

Skala odprowadzanego haraczu do Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski - przy PKB 800 mld zł , zadłużeniu 400 mld zł, sumie wszytkich odprowadzanych rocznych podatkow 80 mld zł - kwota 30 mld zł jest kwotą znaczną i co ciekawe, odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB (30 do 800 to 3.75%).Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju państwa demokracji liberalnej,
(przyrost PKB) jest pochłaniany przez Prywatne Banki i Instytucje Finansowe.


Nie podaje się do publicznej wiadomości faktu, że w przypadku napływu do strefy złotowki - przykładowo 100 mln $ - następuje emisja złotówek z dnia kursu, czyli dodruk pieniądza.

Dodruk pieniądza następuje nie w interesie Państwa, tylko w interesie Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych z dwóch względow:
1.Państwo pożycza od "prywatnego" na procent o wiele wyższy, niż samo by sobie pożyczyło z NBP ( !!!)
2. Każdego roku z powstających z odsetek od udzielonych kredytów (też dodrukowanych pieniędzy) Banki Prywatne i Instytucje Finansowe wykupują waluty, ażeby wypompowaċ je z kraju.

I tylko dlatego w Polsce mamy - przy tak słabej kondycji gospodarczej i znacznym bezrobociu - tak silną złotówkę.

Co to onacza? Oznacza, że system podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z danego kraju olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych.

W majestacie prawa (podatki podlegaja systemowi prawnemu) cały system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rzad, prezydent) oraz sądowniczej wraz ze środkami przymusu danego kraju - w tym służby specjalne wojska i policji - oprócz standardowych funkcji pracują świadomie lub nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania haraczu w kierunku Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych.

W każdym kraju demokracji liberalnej istnieje grupa ludzi, która jest Rezydentami Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych.

I tak naprawdę pełna nazwa niektórych funkcji pełnionych przez elity władzy w Polsce powinna brzmieć następująco:
Panowie i Panie: Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, Buzek, Miler, Belka: Premierzy RP i REZYDENCI Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych . Panowie Wałęsa i Kwaśniewski : Prezydenci RP i REZYDENCI Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych.
Pan Balcerowicz oraz Pani Gronkiewicz Waltz: Prezesi NBP i REZYDENCI Banków Prywatnych i Intytucji Finansowych.


Praca na rzecz Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych odbywa się we władzach kluczowych Ministerstw (Finansów oraz Spraw Wewnętrznych) każdego kraju, jak również we władzach ważniejszych partii politycznych, bez względu na prezentowaną oficjalnie ideologię (prawicowa, lewicowa, centrowa, liberalna, narodowa, wyznaniowa itp.& itd).

Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak, ażeby funkcjonował dla dobra Narodu a nie dla dobra Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych ?

Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba, że co ważniejsi też pracują na rzecz ).


Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji krajów demokracji liberalnej 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego.


Ten zapis mówiłby o Całkowitym Zakazie Finansowania Państwa czy Samorządów z Banków Prywatnych i Instytucji Finasowych (PBiIF), czyli innymi słowy wprowadzony zostałby:
Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa.

Co ciekawe, ten zapis, automatycznie, bez wprowadzania go do systemu prawnego, wymusiłby na wszystkich partiach funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa, rozdział Ideologii od Państwa.

Należy zauważyc, że w Polsce i nie tylko, nikt od skrajnej prawicy do skrajnej lewicy nie porusza tego problemu a chodzi tylko o jeden zapis (drugi "'rozdział" automatycznie zacznie funkcjonować).

Co to oznacza? Oznacza, że partie polityczne, działające w ramach Rezydentury Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka- jakim jest wiara, niewiara, światopogląd, upodobania itp.

W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym,
okradana jest KASA PANSTWA wybranego Narodu przez Banki Prywatne i Instytucje Finansowe i ograniczana suwerenność MENNICY PANSTWA.

Ta partia zwycięży w danym kraju, która będzie miała w programie zapis, a później wprowadzi go w życie ( pod warunkiem, że wyborcy będą świadomi rzeczy …) : zapis o zakazie finansowania Państwa czy samorządów z Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych.
Wtedy w Polsce i nie tylko, bedzie więcej pieniędzy w Skarbie Państwa na zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, zasiłki dla bezrobotnych czy w ogóle nie pracujących, na inwestycje narodowe : medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe - ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodów.

Oczywiscie podatki: m.in. VAT-y, akcyze, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp., zostaną obniżone, ponieważ Skarb Państwa nie będzie przynosił więcej strat , tak jak to dziś się odbywa, na rzecz Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych.

Państwo należy do spraw narodowych-ponad prywatnych i jest nielogiczne
ażeby Państwo działało na własną szkodę i na szkodę własnego Narodu !!!

Jacek A. Rossakiewicz
local
Posty: 295
Rejestracja: wt lip 29, 2003 1:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacek A. Rossakiewicz »

Wszystko się zgadza.

Skala odprowadzanego haraczu do Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski - przy PKB 800 mld zł , zadłużeniu 400 mld zł, sumie wszytkich odprowadzanych rocznych podatkow 80 mld zł - kwota 30 mld zł jest kwotą znaczną i co ciekawe, odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB (30 do 800 to 3.75%

Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju państwa demokracji liberalnej, (przyrost PKB) jest pochłaniany przez Banki Prywatne i Instytucje Finansowe. ).Wzrost PKB pociaga za sobą wzrost stóp procentowych, aby zmonetyzować przyrost dóbr poprzez oprocentowanie dla PBiIF.
Tak oto pracujemy głównie na spłatę wierzycieli. Jest to możliwe poprzez zastąpienie emisji pieniędzy zaciąganiem zobowiązań dłużnych, które są całkowicie niepotrzebne. W każdej chwili możemy wrócić do emisji pełnowartościowych pieniędzy dla narodu - chyba, że wejdziemy w system euro. Tam biurokratyczna tama dla emisji pieniędzy jest znacznie silniejsza, a narody są wydane na łup PBiIF.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości