Projekt wspólnego listu w sprawie sytuacji Pana Grzegorza Wiśniewskiego,
któremu odbiera się kontakt z córką. Proponuję trzy listy:
1. do sądu
2. do okręgowej rady adwokackiej
3. do mediów
Pod każdym z nich będziemy zbierać podpisy.
------------------- do sądu
Sąd Rejonowy w Poznaniu
Przewodniczący Wydział d/s Nieletnich i Spraw Rodzinnych
Sprawa Sygn.Akt.
ul.
Poznań
Szanowny Panie Przewodniczący,
z przykrością dowiadujemy się zarówno z mediów ( przykładowo ta relacja telewizyjna: https://pl1.tv/title/alienowany-ojciec- ... reda-serca ), jak i z Internetu o sytuacji Pana Grzegorza Wiśniewskiego oraz jego córki Magdaleny nad których sytuacją opiekuńczo-wychowawczą nadzór sprawuje Izba Pana Sądu. Relacje te potwierdzają akceptujący współudział Sądu w powodowaniu poważnego uszczerbku na zdrowiu córki Pana Grzegorza - Magdaleny, której odmawia się współwychowywania jej przez obojga rodziców, w tym przypadku przez ojca, jak i w ogóle kontaktu ze swoim ojcem. Pani Magdalena Wiśniewska jest przy milczącej akceptacji sądu poddawana presji psychicznej niszczącej jej więzi rodzicielskie,co powoduje istotny, a możliwe że dramatyczny, trwały uszczerbek na zdrowiu !
Z tego powodu uprzejmie prosimy Pana o rozważenie:
1. niezwłocznego odsunięcia od procedowania sędziów oraz inne osoby, które mogły swoim działaniem lub wbrew obowiązkom brakiem działania przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu Pan Magdaleny Wiśniewskiej
2. niezwłocznego pozbawianie pieczy nad dzieckiem matki Magdaleny Wiśniewskiej w trybie zabezpieczenia oraz przekazanie tej pieczy wyłącznie ojcu dziecka, Panu Grzegorzowi Wiśniewskiemu pozwalające mu w szczególności na przywrócenie prawidłowych kontaktów bez konieczności dalszych procedur sądowych.
3. rozważenie kroków prawa karnego wobec matki dziecka.
Uzasadnienie:
ad.1 Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby sądy rodzinne powodowały swoim działaniem lub wstrzymaniem obowiązkowego działanie poważny uszczerbek na zdrowiu dzieci, nad których sytuacją wychowawczą sprawują nadzór. Osoby biorące w tym lub podobnych poważnych, bo wręcz odwracających rolę sądu przypadkach powinny być naszym zdanie pozbawione procedowania w tej dziedzinie i ewentualnie odesłana na dalsze szkolenia zawodowe. Ze względu na pilną sytuację Pana Wiśniewskiego i jego córki prosimy o rozważenie niezwłocznego działania, aby sąd mógł powrócić do swojej prawidłowej roli dbania o prawa osób i rozumiejący sytuację skład ławy sądowej mógł podjąć działanie w tej sprawie bez zbędnej zwłoki, także działanie zabezpieczające.
ad.2 Jest oczywiste, że w sytuacji konfliktu pieczę na dzieckiem objąć powinna ta strona, która potrafi lepiej zadbać o jego dobro. Zwracamy uwagę, że piecza, czyli prawo do decydowania o sprawach córki nie oznacza sama w sobie określenia miejsca pobytu ani nie stanowi ona o alimentach. W naszym przekonaniu Pan Grzegorz Wiśniewski będzie swoimi wynikającymi z przyznanej mu pieczy działaniami potrafił doprowadzić szybko do rozładowania sytuacji nie naruszając obecnej struktury, lecz korygując ją w kierunku prawidłowego wychowania dziecka uwzględniającego rolę obojga rodziców w wychowaniu. Poprzednie sytuacje dowodzą, że to on jest osobą posiadającą większe poczucie odpowiedzialności za córkę, a matka nie tylko sobie z tym nie radzi, lecz nadużywa swoich praw powodując poważne szkody psychiczne u własnego dziecka i w efekcie, z czego zapewne nie zdaje sobie w pełni sprawy także u siebie samej. Dokładniejsze wyjaśnienie podajemy poniżej.
ad.3 Sankcje karne wobec osób nadużywających praw i możliwości powodując tym celowo krzywdę innych nie są w przypadku matki i dziecka, jak się powszechnie bezrefleksyjnie zakłada utrudnieniem roli matki ani destrukcją, lecz konieczną korektą zachowań wynikającą z naszej wizji społeczeństwa i podziału odpowiedzialności. Korekta ta jest także ochroną dla winnego przed nim samym. Prawo karne jest trwałym elementem porządku prawnego i instytucje państwa nie mogą z niego deliberatywnie rezygnować.
----------- czy to pisać ? Czy raczej w innym piśmie ?
Uwzględnić należy też prawo karne wobec osób, które z ramienia instytucji sądu doprowadzają ojców do skrajnych cierpień pozbawiając ich niejednokrotnie sensu życia, który jest jak wiemy osadzony na relacjach rodzinnych. Pozbawienie sensu i dezorganizacja życia pozostają w większości przypadków niewidoczne, bo nikt z ofiar ich nie upubliczniania. Niemniej nawet niewidoczne - one istnieją i ktoś - w tym przypadku urzędnik państwowy - sędzia - odpowiada prawnie za jej pojawienie się. Sąd rodzinny, który tego nie wie, nie rozumie i nie uwzględnia w swoim działaniu staje się społecznym absurdem i traci rację bytu. Przykładem jest sytuacja Pana Aleksandra - ojca z Przemyśla, któremu sąd odebrał możliwości kontaktu z dzieckiem i który spłonął przed budynkiem tego sądu.
------------ czy to pisać
Wyjaśnienie:
------------
Dramatyczne nieraz sytuacje wychowawcze dzieci pozbawione ojców mają swoją przyczynę. Naszym zdaniem istotnym elementem jest wojna (ostatnia, choć nie tylko) oraz w mniejszym stopniu okres komunizmu. Tysięcy ojców brakowało naszemu społeczeństwu, bo zostali wymordowani, a ci którzy przetrwali mieli w okresie komunizmu ograniczone możliwości przejmowania odpowiedzialności za swoje otoczenie, tu otoczenie rodzinne, w pełnym tego pojęcia "odpowiedzialności" znaczeniu, które to znaczenie uległo częściowemu zatarciu. Mieliśmy okres ojców uciekających od odpowiedzialności, który dziś już minął.
W ten sposób fundamentalnie nienormalna sytuacja stała się w fałszywej świadomości społecznej, lub w nawyku społecznym dla wielu normą. Nie tylko urzędnicy sądowi widzą wyraźnie, że "coś tu jest nie tak", ale przecież tak było od lat, więc zapewne tak jest prawidłowo - myślą. Także i szczególnie matki pozbawiają swoje dzieci ojców, bo posiadają po temu względnie łatwe w realizacji możliwości i taki jest nawyk społeczny. Czynią w zamierzony i celowy sposób poważną krzywdę swoim własnym dzieciom, co nie oznacza że są tego w spełni świadome. Możliwość prawna sama w sobie w złej atmosferze społecznej może tłumić uczucie odpowiedzialności. Po co nam "dodatkowe kłopoty z ojcem", skoro możemy łatwo się go/ich pozbyć - myśli spora grupa matek w Polsce. Nie wiedzą, że ich córki wynoszą z takiej ich postawy trwałą szkodę psychiczną i będą zapewne nieskutecznie szukały, możliwe że całe życie swoich ojców wśród innych mężczyzn nie zdając sobie sprawy kogo na prawdę szukają. Dzieci pozbawione przemocą jednego z rodziców będę szukały kompensacji swojej samotności całe życie nie wiedząc, że rozwiązanie jest tuż tuż - w kontakcie z tym rodzicem, który to kontakt zaświadcza o ich miłości i powoduje, że uczucie osamotnienia znika.
Jakkolwiek historia naszego społeczeństwa przebiegała dramatycznie, wbrew ludzkiej naturze i wytworzyła fałszywe nawyki wiemy dziś dzięki psychologii o ludzkich niezbywalnych potrzebach, jak potrzeba ojca i matki i odnośnych sytuacjach w wystarczającym zakresie, aby przywrócić pełną społeczną świadomość i nie godzić się na krzywdę, a osoby ją powodujące poddawać właściwym procedurom, w tym procedurom karnym.
Uwagi odnośnie pozycji autorów listu
------------------------------------
Osoby, które złożyły poniżej podpis mają świadomość dramatu społecznego, jaki się tu w naszym otoczeniu rozgrywa. Będziemy obserwowali działanie sądu w sprawie Pana Wiśniewskiego i jego córki Magdaleny i planujemy poinformować o niej w szerszym niż dotychczas zakresie media. Liczymy, że sąd podejmie właściwe działania zanim ewentualne audycje w mediach będą miały miejsce.
------------------- do Rady Adwokackiej
Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu
ul.
Szanowny Panie Przewodniczący,
zwracamy się do prowadzonej przez Pana Rady Adwokackiej w sprawia adwokata, Pana X.X prowadzącego w Sądzie Rejonowym XX sprawę pod sygnaturą jako pełnomocnik strony, Pani X.X. Mamy podstawy do przypuszczeń, że adwokat Pan X.X wykorzystuje środki prawne powodując tym celowo i świadomie poważny uszczerbek na zdrowiu dziecka, Pani Magdaleny X. działając w kierunku zrywania jej więzi rodzicielskich, które są jak wiemy kluczowe dla jej rozwoju. Tradycyjnie zakłada się, że warunkiem winy jest świadomość wyrządzanego zła. W tym przypadku świadomość krzywdy dziecka, która jest dla praktykującego prawo adwokata oczywista, jest z drugiej strony silnie tłumiona społecznie. "Ale wszyscy tak robią" - mówi wielu. Niemniej zawód adwokata jest zawodem zaufania społecznego i ciąży na nim szczególna wrażliwości na krzywdy społeczne, które są normą.
Z tego powodu uprzejmie prosimy Pana o rozważenie, czy Rada Adwokacka będzie mogła rekomendować nadal Pana X.X jako adwokata w dziedzinie prawa rodzinnego. Możliwe, że zalecą państwa szczególne kursy zawodowe wzmacniające u adwokata uczucia współodpowiedzialności za stan prawny oraz krzywdy ludzkie, które swoim działanie powoduje.
Z załączniku przekazujemy kopię odnośnego listu do Przewodniczącego Wydziału Sądu w XX. i podobnie jak w przypadku sądu liczymy, że państwa ewentualne działanie będą miały miejsce przed tym, zanim sprawę podejmą media, do których planujemy się zwrócić.
------------------- do mediów w przygotowaniu
Najefektywniej byłoby napisać do TVN, ale mnie odrzuca.
Kluczowe będzie przekazanie mediom, że sugerujemy
1.zmianę pieczy z matki na ojca, co jest medialnym novum oraz
2. zmianę składu sędziowskiego z powodu spowodowanego przezeń uszczerbku na zdrowiu, co jest także medialnie ciekawe.