Sprawa komputera

To jest dział do rozstrzygnięcia konfliktu między Pawłem i Januszem.
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Sprawa komputera

Post autor: zbyszek »

Aby rozstrzygnąć o sprawie komputera komisja zadała sobie pytanie, czy Paweł miał obowiązek załatwić Januszowi komputer. Zdaniem Sylwka miał, bo obiecał ! Zdaniem moim nie miał, bo wszystkie osoby z tego środowiska działają na zasadzie dobrowolności. Obiecanka, to nie obowiązek !

Drugi argument przemawiający za obowiązkiem wynikałby z przekazania przez żonę Janusza 500 zł na rzecz komputera. Moim zdaniem nie da sie wywieź z tego obowiązku, załatwienia komputera, a jedynie obowiązek rozliczenia się z wydatków.

Na czacie Konferencji Środowej pojawiły się żądania Janusza, żeby Paweł "odszczekał" oskarżenie, że Janusz "wyłudził" komputer. To jest nieuzasadniona obelga, bo wystarczyło zapisać żądanie, żeby Paweł "wycofał swoje oskarżenie". Obelga towarzysząca temu żądaniu nie ma uzasadnienia.

Aby sprawdzić, czy samo żądanie bez obelgi jest uzasadnione proponuję uzgodnić wpierw, co rozumiemy pod pojęciem wyłudzenia, potem sprawdzimy, czy miało ono miejsce, czy nie.

Tadku, Sylwku, co to jest "wyłudzenie" ?
Co rozumiemy pod tym pojęciem ?
Awatar użytkownika
Janusz Daniluk
local
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 10:55 pm

Re: Sprawa komputera

Post autor: Janusz Daniluk »

Sprawa komputera
Zbyszku piszesz coś czego nie rozumiesz lub nie rozumiesz co piszesz.
Stan faktyczny bezsporny jest znany komisji od co najmiej miesiaca. Janusz zapłacił Pawłowi 500zł za przygotowanie komputera gotowego do pracy z filmami (połowa 2019r.)
Paweł miał OBOWIĄZEK ODDAĆ PIENIĄDZE LUB WYDAĆ KOMPUTER JANUSZOWI. Nie uczynił tego przez pół roku.Paweł nie chciał oddać Januszowi tych 500zł ani gotowego komputera.
Jakby Paweł chciał, to by oddał 500zł i nie byłoby tematu, ale PAWEŁ NIE CHCIAŁ ODDAĆ KASY (może już nie miał, przewietrzył)
Nie Podejrzewałem Pawła, że chciał mnie bezczelnie okraść.
Wskutek presji grupy i Adama Słomki, Lech zamontował części i przekazano mi komputer ZA KTÓRY ZAPŁACIŁEM 500 złotych. Za te pieniądze miałem dostać dysk 500GB a dostałem tylko 240GB. Ta różnica miała być zapłatą za inne części, które dostałem (używana obudowa z płytą) Można powiedzieć, że za to co dostałem, zapłaciłem 500zł. Czyli zapłaciłem za CAŁY KOMPUTER ZAPŁACIŁEM 100% i TEGO NIKT NIE PODWAŻYŁ.
Główny problem konfliktu to POMÓWIENIE JANUSZA PRZEZ PAWŁA LENARTOWICZA. Pomówienie Pawła polegało na tym, że Janusz dokonał WYŁUDZENIA tzn. przestępstawa z art. 286 kk, zagrożonego karą do 8 lat więzienia Co to jest wyłudzenie, patrz poniżej:

http://www.wsipolska.com.pl/wyludzenie.html

Zbyszku radzę, trochę dokształcić się z podstaw z prawa, jak podejmujesz się tak poważnej roli osądzania ludzi i czynów. Nawet komuniści edukowali się na tzw. "Duraczówce". Nie boję się tego pisać, bo twoja postawa od poczatku jest stronnicza i DOKONUJESZ OCEN WBREW FAKTOM, WBREW PRAWU POLSKIEMU. MOŻE WYROK ZAPADŁ NA WSTĘPIE. JEST TO POSTAWA SKANDALICZNA.
Wracając do meritum, piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia i z detrminacją ruskiego tanku brniesz dalej WBREW FAKTOM BEZSPORNYM, dowolnie nimi manipulując.
Paweł oskarżył mnie o WYŁUDZENIE KOMPUTERA. Za ten komputer zapłaciłem 500zł, to pisałem wielokrotnie i to jest FAKT BEZSPORNY. To co zrobił Paweł Lenartowicz, to jest POMÓWIENIe PUBLICZNE, jest to PRZESTĘPSTWO z art. 212 kk, zagrożone karą więzienia do 1 roku.To dlatego miłosiernie wzywam Pawła do "odszczekania" tego POMÓWIENIA, zamiast iść do sądu. powineneś to widzieć.
Janusz Daniluk
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawa komputera

Post autor: zbyszek »

Janusz Daniluk pisze: śr mar 10, 2021 12:36 amZbyszku piszesz coś czego nie rozumiesz
Serdeczne dzięki za kurtuazję. I vice versa !

Strona Janusza wyłożyła na komputer 500 zł. Pytanie do Janusza:

Ile, wyłożył Twoim zdaniem Paweł na pracę, Lech na części, Mariusz Stański na przyjazd, i inne osoby ? Podaj proszę Twój szacunek w złotówkach ile jest ich wkład wg. Ciebie warty. Z Twojej wypowiedzi powyżej wynika, że zero. Czy taka jest rzeczywiście Twoja odpowiedź ?

Jak zakładam, że zgodzisz się, Janusz ze stanowiskiem, że komputer znajduje się obecnie u Ciebie, chyba nie będziesz polemizował ?
Awatar użytkownika
Janusz Daniluk
local
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 10:55 pm

Re: Sprawa komputera

Post autor: Janusz Daniluk »

Zbyszku odpowiadam na twoje pytania:

1. Paweł zażądał ode mnie (w połowie 2019r.) kwoty 500zł. PIĘĆSET ZŁOTYCH, Paweł Lenartowicz KWOTĘ OTRZYMAŁ. Za tą kwotę, miałem otrzymać gotowy komputer do obróbki wideo. Komputer miał zawierać : dwa dyski twarde, jeden SSD 500GB, drugi zwykły, nagrywarkę, kartę graficzną (to potwierdza zresztą Lech)

2. Ponieważ Paweł Lenartowicz, tego ZAPŁACONEGO KOMPUTERA NIE CHCIAŁ MI WYDAĆ, zacząłem podejrzewać jakiś PRZEKRĘT. Wtedy, ZAŻĄDAŁEM ZWROTU PIENIĘDZY, (KWOTY PIĘĆSET ZŁOTYCH).
Paweł NIE CHCIAŁ ODDAĆ PIENIĘDZY(!) , wtedy sprawę poruszyłem na Konferencji. Presja grupy i Adama Słomki spowodowała reakcję Pawła, prawdopodobnie Paweł nie miał już tych moich 500zł i poprosił Lecha o pomoc. Z tego co wiem, interweniował też Andrzej Zdun. Andrzej chciał, żeby Lechu w imieniu Pawła, zwrócił Pani Basi jej laptopa. Tego laptopa, Paweł Lenartowicz z niewiadomych powodów NIE CHCIAŁ ZWRÓCIĆ pani Basi.

3. Pod koniec 2019r. do Warszawy przyjechał Lech i Mariusz. przywieźli części. Z tego co mówił Lech do mojego komputra miały trafić dwa dyski twarde, jeden SSD 500GB (nowy) drugi zwykły (używany), nagrywarka , karta graficzna. Jednak dysk twardy SSD 500GB i karta graficzna trafiła do ....Komputera Pawła. Do mojego Komputera trafił tylko JEDEN DYSK SSSD 240GB I nagrywarka.

4. Ja nie mogłem pomagać Pawłowi w montażu filmów z dwóch powodów,
a. Do Pawła STRACIŁEM ZAUFANIE, jak można współpracować dobrowolnie z kimś, do kogo staciło się zaufanie
b. Ten komputer, za który zapłaciłem 500zł, nie nadawł się do poważniejszych prac, bez dokupienia drugiego dysku np.
1 TB i karty graficznej.

5. Wartośc tego komputera, co dostałem to ok. 500zł, czyli tyle co zapłaciłem. Dysk SSD 240 GB ok. 120zł nagrywarka ok 250zł obudowa z płytą ok 120 zł (używane)
Lech i Mariusz przyjechali nie tylko dla mnie. Przyjechali głównie usprawnić komputer Pawła oraz załatwić sprawę laptopa Basi. przy okazji założyli u mnie dysk i nagrywarkę. Ja im postawiłem obiad (Lech, Paweł i Mariusz), za 120zł

6. Paweł nie musiał montować komputera, zresztą tego NIE UCZYNIŁ(!) Wystarczyło by, żeby Paweł ZWRÓCIŁ MI MOJE 500ZŁ I BYŁO BY PO SPRAWIE.

7. ZARZUCANIE MI "WYŁUDZENIA" (czyli PRZESTĘPSTWA z art. 286 kk) KOMPUTERA JEST PRZESTĘPSTWEM z art 212kk

8. Proponowana zapłata kwoty 500 zł za mój komputer jest propozycją ROZSĄDNĄ.

P.S. Paweł Lenartowicz 12 grudnia 2020r. PRZYWŁASZCZYŁ MOJĄ KARTĘ . Było to pod domem Ciastonia, było wielu świadków Sylwek, Boguś Tomaszewicz, Zygmunt Miernik i inni. Do tej pory karty nie zwrócił, pomimo wezwań Adama Słomki i Bogusia.
Na tej karcie JEST FILM BOGUSIA ZE SPRAWY SĄDOWEJ.

PAWEŁ BĘDZIE TO CZYTAŁ, WIĘC NIECH NATYCHMIAST ZWRÓCI KARTĘ Z WAŻNYM FILMEM.
POTEM SIĘ WSZYSCY DZIWIĄ, DLACZEGO JANUSZ NIE PRZEKAZUJE FILMÓW.
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawa komputera

Post autor: zbyszek »

Janusz Daniluk pisze: pt mar 12, 2021 12:50 am Zbyszku odpowiadam na twoje pytania:
Pytanie było jedno i dość proste - Ile pieniędzy wyłożyła Twoim zdaniem na ten komputer strona przeciwna ? Nie znalazłem w Twoim poście na nie odpowiedzi. Twoja żona przekazała Ci na komputer 500 zł. Pozostaje nadal pytanie, dlaczego nie kupiłeś go sobie sam. Jaki był wkład strony przeciwnej ? Czy zerowy ? Piszesz ponadto:
Janusz Daniluk pisze: 8. Proponowana zapłata kwoty 500 zł za mój komputer jest propozycją ROZSĄDNĄ.
Oznacza to, że Twoim zdaniem Paweł nie tylko nie wniósł do znajdującego się obecnie u Ciebie komputera żadnych wartości, lecz powinien zapłacić Ci dodatkowo 500 zł za komputer, który u Ciebie stoi !
Takie postawienie sprawy idzie w kierunku próby wyłudzenia. Nie ma powodu, żeby ktokolwiek płacił Ci dodatkowo za komputer, który otrzymałeś. - Byłoby to absurdem ! Jeśli natomiast płacić miałbyś Ty powstaje pytanie komu i za co, skoro komputer jest jak twierdzisz Twój. Czy miałbyś sam sobie zapłacić ??? W sumie oceniam, że przedstawiasz tę sprawę celowo pokrętnie, aby wywołać nieporozumienia i nie odpowiedzieć jasno na postawione pytanie.
Awatar użytkownika
Janusz Daniluk
local
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 10:55 pm

Re: Sprawa komputera

Post autor: Janusz Daniluk »

Zbyszku, mówiąc bardzo delikatnie oceniałem twoją inteligencję troszęczkę wyżej.

Nie rozumiem, dlaczego po prawie dwóch miesiącach pracy Komisji ty NIC NIE ROZUMIESZ LUB UDAJESZ, ŻE NIE ROZUMIESZ.
Postaram ci to wytłumaczyć po raz kolejny, tym razem w sposób łopatologiczny. Ponieważ zarzucasz mi bezpodstawnie, że "przedstawiam sprawę pokrętnie, aby wywołać nieporozumienia"
Moim zdaniem robisz robotę na czyjeś zlecenie, bo nie podejrzewam, że ty jesteś tak bezczelnym typem.(TO JEST KOMPLEMENT NIE OBRAZA)
Teraz do meritum, wyobraź sobie, że umawiasz się z kimś na sprzedaż KOMPUTERA. Spredający ci proponuje cenę, dajesz pieniądze 500zł i przez PÓŁ ROKU NIC, NIE MA KOMPUTERA, NIE MA PIENIĘDZY. CO ROBISZ ZBYSZKU?
Paweł zadeklarował się podjąć tego dzieła i dostarczyć mi komputer w tej cenie. To jest fakt bezsporny. TWOJE PYTANIE JEST BEZ SENSU I ŚWIADCZY WYŁĄCZNIE O ZŁEJ WOLI. Jak kupujesz produkt, to nie obchodzi cię, ile kto poniósł kosztów TO JEST CENA. TĄ CENĄ BYŁO 500ZŁ. i DYWAGOWANIE KTO PONIÓSŁ I JAKIE KOSZTY NIE MA SENSU.

Zbyszku przepraszam cię z góry, za to co napiszę. Albo jesteś TAK GŁUPI, ALBO TAKIEGO UDAJESZ. ( TO NIE OBRAZA TYLKO DYWAGACJE) Zarzucasz mi, że ja CHCĘ WYŁUDZIĆ 500zł, za KOMPUTER, ZA KTÓRY Z A P Ł A C I Ł E M 500ZŁ (!!!!!!) CzegoŚ bardziej głupiego dawno nie czytałem. Chłopie odrobinę pomyśl, zanim coś napiszesz i MNIE OBRAZISZ. Jak ci podpowiada Lenartowicz, to przemyśl to, zanim coś napiszesz.
Zbyszku, jak twój rozum tego nie ogarnia i to cię przerasta, to zapytaj się np. Sylwka, bo on był świadkiem tych zdarzeń. Ty znasz to tylko z opowieści. Jak czegoś nie wiesz, to grzcznie zapytaj, a nie pleć GŁUPOT. Bezpodstawny Zarzut KIEROWANY DO MNIE wyłudzenia 500ZŁ (PRZESTĘPSTWA z art 286 kk) może skończyć się dla ciebie w sądzie.
Na koniec.

Ja chcę ZWRÓCIĆ Z A K U P I O N Y przeze mnie komputer za tyle co ZAPŁACIŁEM 500ZŁ PAWŁOWI, I TO JEST UCZCIWE.
NIE OTRZYMAŁEM TEGO KOMPUTERA ZA DARMO, CO MI WMAWIASZ. TO TWOJE (czy pisane twoją ręką, rozumowanie Lenartowicza) ROZUMOWANIE JEST P O K R Ę T N E (!!!!!)

P.S. 1. Na marginesie, Jaki wkład włożył Paweł w komputer? Przecież to nawet Lech go zmontował

P.S. 2 WZYWAM PONOWNIW LENARTOWICZA DO ZWROTU MOJEGO FILMU WYŁUDZONEGO I KARTY 64 GB i PRZYWŁASZCZONEGO dnia 12 grudnia 2020r
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawa komputera

Post autor: zbyszek »

Lech oszacował swój wkład na części do komputera następująco:

płyta główna 150 zł
procesor 20 zł
pamięć 150 zł
obudowa 20 zł
dysk 70 zł
---------------------------
suma 410 zł.

Lech zaznaczył, że nigdy nie traktował tego inaczej jak prezent, więc nie zgłasza roszczeń.

Zasilacz dołożyć miał Paweł.
Awatar użytkownika
Janusz Daniluk
local
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 10:55 pm

Re: Sprawa komputera

Post autor: Janusz Daniluk »

Tego Dysku nie było, w tym koputerze, który dostałem. Był tylko dysk, za który zapłaciłem, 240 GB. Ja zpłaciłem 500zł i tyle chcę za ten kmputer.
Awatar użytkownika
Janusz Daniluk
local
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 21, 2021 10:55 pm

Re: Sprawa komputera

Post autor: Janusz Daniluk »

Dziękuję Lechowi, za jego OŚWIADCZENIE, że przekazał Januszowi wymienione części BEZPŁATNIE w formie DAROWIZNY. Co dodatkowo stan faktyczny CZYNI BEZSPORNYM. kOMPUTER STANOWIŁ OD POCZĄTKU 100% WŁASNOŚĆ JANUSZA.
Z tego co pisze Lech, Paweł włożył tylko zasilacz używany warty np. 30zł ale wyjął sobie dysk warty ok. 70zł.
Paweł dodatkowo zabrał od Janusza dysk SSD 500GB a włożył mu dysk SSD tylko 240GB, na czym zarobił ok. 130zł. Robocizna Pawła NA RZECZ JANUSZA WYNOSI "0"
W związku z oświadczeniem Lecha, że to co włożył Lech, tj. ok 400zł i jest to DAROWIZNA.
Janusz, oświadcza, że:
1.) Podtrzymuje swoje oświadczenie, że KOMPUTRER BYŁ I JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ w 100% !!!
2.) Pragnie przekazać grupie komputer JEDYNIE ZA 500zł, tyle ile sam zapłacił, nie uwzględnia ta cena darowizny Lecha.
3.) Darowizna Lecha wróci do grupy BEZPŁATNIE, czyli z zasadą "Darmo przyszło, darmo poszło"
4.) Podtrzymuję, że POMÓWIENIE PAWŁA BYŁO BEZPODSTAWNE I WYPEŁNIA art. 212 kk
5.) Oczekuje przeprosin ze strny Pawła Lenartowicza za BEZPODSTAWNE POMÓWIENIE,
INACZEJ SPRAWĘ SKIERUJĘ DO SĄDU POWSZECHNEGO.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości