popieram wojnę

polski udział w konflikcie zbrojnym w Iraku
Ishale

popieram wojnę

Post autor: Ishale »

Popierasz wojnę? Czytaj dalej. Dzisiaj jest to fikcja. A jutro?

Początek operacji "Szok i przerażenie"


Operacja "Szok i przerażenie" rozpoczęła się - poinformowała telewizja Sky News. Kampania ma załamać morale armii polskiej.

Sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld potwierdził, że właśnie zaczęła się główna faza zmasowanych ataków z powietrza na Polskę.

Na konferencji prasowej w Pentagonie szef amerykańskiego resortu obrony powtórzył, że wśród głównych celów operacji na

pierwszym miejscu są obalenie rzady polskiego, pozbawienie Polski broni
masowego rażenia, uwolnienie polskiego narodu spod władzy reżimu.

Szef połączonych sztabów amerykańsko- brytyjskich w Polsce generał Richard
Myers poinformował, że pola naftowe na południu Polski powinny zostać zabezpieczone przez wojska sprzymierzone jeszcze
wieczorem.

Na konferencji prasowej w Pentagonie generał dodał, że w ciągu najbliższych
godzin celem amerykańskich ataków staną się setki polskich umocnień wojskowych. Generał zaznaczył, że ostrzelanych zostało już
około 1000 obiektów, a żołnierze polscy zostali otoczeni na północy i na południu kraju.

Zaapelował jednocześnie do narodu polskiego, by poddał się wojskom
sprzymierzonym i zaniechał walk. " Jest lepiej walczyć o przyszłość niż w obronie reżimu" - dodał generał, zapewniając, że po zakończeniu wojny wojska sprzymierzone będą pomagać ludziom w zbudowaniu wolnego społeczeństwa.

Według amerykańskich wojskowych, w ramach kampanii lotnictwo ma zrzucić do 3 tysięcy bomb, kierowanych sygnałami nawigacji

satelitarnej. Do tego dojdą uderzenia pocisków samosterujących, wystrzeliwanych z okrętów i samolotów.

Miasto stoi w ogniu. Warszawą wstrząsają potężne eksplozje. Najprawdopodobniej na Warszawe spadło kilkanaście 10-tonowych bomb MOAB.

Kanonada artylerii przeciwlotniczej jest najsilniejsza od początku wojny -
poinformowała telewizja Fox News.

Jak poinformowali Reutera naoczni świadkowie, kilkanaście pocisków
kierowanych uderzyło w pałac prezydencki. Na terenie kompleksu doszło do potężnych wybuchów, w niebo wzniosły się wielkie chmury
dymu - podali przebywający w mieście korespondenci Reutera.

Według nich w główny pałac prezydencki uderzyło kilkanaście bomb bądź
pocisków kierowanych. Wybuchły tam pożary. Nalot

nastąpił tuż po godzinie 21. czasu lokalnego (godz. 19. czasu polskiego).
Było to najpotężniejsze uderzenie lotnicze na Warszawę od początku obecnej wojny.

"Widzieliśmy co najmniej jeden wybuch na zachodzie miasta, zapewne na
przedmieściach lub poza miastem. Słyszeliśmy cztery lub pięć dalszych, wszystkie z tego samego kierunku" - powiedział korespondent Reutera Nadim Ladki.

Warszawa była przedtem bombardowana dwukrotnie, w czwartek przed świtem i
tego samego dnia wieczorem. Lotnictwo użyło wtedy bomb i pocisków manewrujących.

Potężne eksplozje wstrząsnęły wieczorem okolicami Poznania - jednego z
ośrodków wydobycia ropy naftowej w północnej Polsce - poinformował
korespondent agencji Reuters. Siły koalicji antyirackiej prowadzą intensywne
naloty na północną Polskę.

Wcześniej informowano o bombardowaniu Wrocławia.

Według telewizji Al - Dzazira, rozpoczął się też kolejny atak lotniczy na
miasto Gdańsk w północnej Polsce.

Jak podał korespondent telewizji Al - Dżazira, wybuchy w Gdańsku słyszane
były w pewnej odległości od centrum miasta.

Prawdopodobnie zbombardowane zostały okolice miasta, jego centrum na razie nie zostało zaatakowane.
Gość

popieram wojnę

Post autor: Gość »

Witaj!
No wiec ... popieram wojne, moze nie w "takim" wykonaniu jak tera ogladamy, ale wg mnie wojna PREWENCYJNA (!) to koniecznosc.
Jezeli w Polsce mieli bysmy w przyszlosc odpowiednik Sadama, to ja osobiscie nie mial bym nic przeciwko interwencji USA.
To ze interwencja ta zostala podjeta bez zgody ONz troche mnie razi, ale zanim doczeklai bysmy sie zgody miedzy narodami, to moglo by byc juz "po nas"
Z Twojego listu nic nie wynika :) przykro mi to mowic, ale NIE DAJE ZADNYCH PRZMYSLEN !
Oczywiscie mozna gdybac, ale w Polsce mamy demokracjie juz od jakiegos czasu (moze niezbyt dlugo, ale mamy) i nie dali bysmy sobie jej odebrac. W Iraku sytuacjia wyglada zupelnie inaczej, tam ludzie zyja w terrorze juz "kupe" czasu i trzeba przywrocic im NADZIEJE NA LEPSZE JUTRO.
Nie mowie, ze woja jest dobra, ale jest to jedynyne rozwiazanie. Spoleczenstwa powinny teraz nie krytykowac wojne, ale znalexc KONSTRUKTYWNY plan odbydowy Iraku i budowy w nim nowego ladu. Wojna jest faktem i nie powstrzymamy jej, trzeba myslec o przyszlosci Naszej, Ich ( Irakijczykow) i Calego Swiata.
Uwazam ze najwazniejszym zadaniem jest uczynienie z Iraku NAPRAWDE WOLNEGO kraju, a nie "koloni" Amerykanskiej.

pozdrawiam
Andrzej - Juhas - Ostrowski

ps. jestem bardzo mlody i nie przezylem (i mam nadzieje, ze nie przezyje nigdy wojny), ale uwazam ze to jest jedyne rozwiaznie!
Gość

RE: eeee...

Post autor: Gość »

Przepraszam z powodu klopotow z komputerem (a raczej z przegladarka) ...
Moj post mial byc odpowiedzia do postu "Popierasz wojne ?...."
Po drugie przepraszam za bledy.

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam :)
andrzej
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

dlaczego stop wojnie

Post autor: zbyszek »

1. Ten jest winien, kto rozpoczyna wojnę. Dopuszczając "wojnę prewencyjną" otwierasz drogę do zwykłych napaści na tego, kogo siła mi po prostu nie odpowiada nawet jeśli jej bezpośrednio nie doświadczyłem.
2. W Iraku nikt nie chce Amerykanów, a "uszczęśliwianie" ludzi wbrew ich woli zawsze okazywało się błędem.
3. W Polsce już mieliśmy dyktaturę (komunistyczną) i nikt nie domagał się z tego powodu zbombardowania Warszawy. Jedyne metody walki z dyktaturą opierają się na oporze społeczeństwa przeciwko niej.
4. Doświadczenie wskazuje na to, że motywem Amerykanów nie jest demokratyzacja Iraku. Wielu upatruje go raczej w ropie, a ja raczej w poczuciu zagrożenie Żydów w stosunku do arabskiego otoczenia.
5. Nikt nie znalazł w Iraku żadnej broni masowego rażenia, ani śladów popierania przez to państwo terroryzmu, choć rzekome dane jakie posiada na temat broni CIA byłyby udostępnione inspektorom. Myślę, że wiele osób ulaga tu fałszywej propagandzie.
Paweł S

Też popieram

Post autor: Paweł S »

I masz rację. Rzymianie mówili SI VIS PACEM PARA BELLUM. Dzięki temu przez kilkaset lat Pax Romana był żródłem rozwoju cywilizacji. Pokojowej, która padła dlatego, że zagraniczne narody też chciały tam żyć. A Rzymianie już nie chcieli wojen...
Przypominam niedawny Vukovar. Politycy europejscy miesiącami zabraniali wejść tam Serbom. I co? Serbowie weszli, ludnoćś wywieźli, miasto zniszczyli. Bo Europa opanowana przez lewicową demagogię potrafi tylko gadać. A ponieważ za słowami nie stoi nic, więc każdy ma to w d... Albo trzeba siedzieć cicho i patrzeć jak się ludzie wyrzynają, albo działać jak Amerykanie.
A co do argumentu, że polacy byli pod reżimem komunistycznym. Owszem, i światła część społeczeństwa czekała na Amerykanów. tak samo jak przez XIX wiek nasi przodkowie modlili się o wielką wojnę, tak do końca lat pięćdziesiątych Polacy czekali na USA. Bo tylko Amerykanie mogli coś tu zdziałać. Niestety, znów lewicowa propaganda, finansowana przez GRU i KGB wiązała ręce politykom na zachodzie. Efekt znamy - zniszczenia kultury polskiej przez komunę większe niż w obu wojnach światowych razem wzietych. Ofiar w ludziach nie da się wyliczyć, bo jak to szacować? Ofiarami są nie tylko pomordowani i wywiezieni. To ci którzy zmarli przez chorą PRL-owską służbę zdrowia, rozbite rodziny (brak prawa powrotu nawet do swych miast), Brak rozwoju, perspektyw...
Sowieci nazywali lewicę na zachodzie, która "walczyła o pokój" de facto w ich imieniu "pożytecznymi idiotami". Czasy się zmieniły, ale ludzie pozostali. Szkoda, że również w Polsce...
Gość

Post autor: Gość »

Ad. 1. Nie można całkowicie odrzucać wojny prewencyjnej. Jeżeli wiemy, że jakie państwo szykuje się do napaści na nas, to trzeba interweniować wcześniej, kiedy jast szansa na zmniejszenie liczy ofiar. (Inna sprawa, że w przypadku Iraku taka sytuacja moim zdaniem nie zachodzi.) Czy twoim zdaniem lepiej byłoby czekać, aż przeciwnik się uzbroi i przygotuje?

Ad. 2. Wielu irakijczyków nie może się doczekać, kiedy wreszcie uwolnią się spod krwawej dyktatury. Nie da sie zaprzeczyć, że zmiana władzy w Iraku była by bardzo korzystna dla jego mieszkańców - z kórej strony by nie spojrzeć. Nawet gdyby było tak jak piszesz, że "W Iraku nikt nie chce Amerykanów" to jakie to ma znaczenie? W niemczech po II Wojnie Światowej Niemcy też bardzo sobie chwalili rządy Hitlera, ale czy to był argument, żeby go nie obalać?

Ad. 3. Wątpię, żeby sam opór umożliwił wyzwolenie się spod komunistycznego (czy jakiegokolwiek) reżimu. USA jak najbardziej powinny d ążyć do obalenia Saddama, ale moim zdaniem była na to szansa bez rozpoczynania wojny.

Ad. 4. Oczywiście, jak zwykle winni są Żydzi (i cykliści). Moim argumentując w ten sposób szkodzisz sprawie, w której chcesz pomóc. przy okazji, jest to odpowiedź na pytanie, dlaczego w Polsce protesty są takie mizerne: nikt nie chce się angażować w niepoważne akcje.

Ad. 5. Od dawna wiadomo, że Saddam ma (miał?) broń masowego rażenia, zresztą niedawno sam się do tego przyznał.
Emigrant

Post autor: Emigrant »

Sorry za brak podpisu i błędy ortograficzne.
Zaznaczam, że też jestem przeciwko wojnie w Iraku, ale jestem też przeciwny bezczynności i pozwalaniu różnym husajnom, żeby hasali sobie do woli.
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 658
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zbyszek »

Anonymous pisze: W niemczech po II Wojnie Światowej Niemcy też bardzo sobie chwalili rządy Hitlera, ale czy to był argument, żeby go nie obalać?
tak ! właściwym motywem jego obalenia była obrona przed napaścią, a nie postawa niemieckiego społeczeństwa
Ad. 4. Oczywiście, jak zwykle winni są Żydzi (i cykliści). Moim argumentując w ten sposób szkodzisz sprawie, w której chcesz pomóc. przy okazji, jest to odpowiedź na pytanie, dlaczego w Polsce protesty są takie mizerne: nikt nie chce się angażować w niepoważne akcje.
dzięki za argument, to ważna sprawa:
1. czy zaprzeczysz, że powodowane obawą przed wrogim otoczeniem koła rządzące w Izraelu stosują politykę pogromu wsród Arabów, 2. czy zaprzeczysz, że żadne inne lobby nie ma tak decydującego wpływu na obecną politykę USA. Możesz mieć rację, że nie mam dowodów na to, że o wybuchu wojny zadecydował nacisk lobby żydowskiego. To tylko moje domysły - zostawmy je tu jako prywatne domysły i przeczucia. Popieram Twoje zdanie, że mówienie o tej sprawie w niewłaściwy, np. obraźliwy sposób kompromituje. W ruchu pokojowym tego nie ma.
Ad. 5. Od dawna wiadomo, że Saddam ma (miał?) broń masowego rażenia, zresztą niedawno sam się do tego przyznał.
Miał przed 12 laty, ale broń, o której było wiadomo została zniszczona. Reszta pozostaje w sferze domysłów bez pokrycia sprawdzalnymi faktami.
PAS
local
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 25, 2003 12:03 am

Post autor: PAS »

wybacz pytanie. A świstaki zwijają jescze sreberka?
Albo będziemy razem, albo...
QB

Re: dlaczego stop wojnie

Post autor: QB »

Z prawno-historycznego pkt widzenia wszystko mozna udowodnic. Nasza indywidualna ocena zalezy od sposobu postrzegania swiata. Mozliwosci zmiany tego co zle
zbyszek pisze:1. Ten jest winien, kto rozpoczyna wojnę. Dopuszczając "wojnę prewencyjną" otwierasz drogę do zwykłych napaści na tego, kogo siła mi po prostu nie odpowiada nawet jeśli jej bezpośrednio nie doświadczyłem.
Piłsudski proponowal wojne prewencyjna przeciw Hitlerowi. Francuzi sie ostatecznie nie zgodzili. Ponadto poprzednia wojna w zatoce - zaczeta przez Irak nie zostala formalnie zakonczona.
zbyszek pisze:2. W Iraku nikt nie chce Amerykanów, a "uszczęśliwianie" ludzi wbrew ich woli zawsze okazywało się błędem.
nikt , kazdy - wiesz dobrze ze zadne z tych slow nie jest prawdziwe.
zbyszek pisze:3. W Polsce już mieliśmy dyktaturę (komunistyczną) i nikt nie domagał się z tego powodu zbombardowania Warszawy. Jedyne metody walki z dyktaturą opierają się na oporze społeczeństwa przeciwko niej.
hmmm, ktos pisal ze do 50tych lat czekalismy na wojne dwóch bloków.
zbyszek pisze:4. Doświadczenie wskazuje na to, że motywem Amerykanów nie jest demokratyzacja Iraku. Wielu upatruje go raczej w ropie, a ja raczej w poczuciu zagrożenie Żydów w stosunku do arabskiego otoczenia.
Mysle ze nie sądzą że z Iraku zrobią demokrację. Ale chyba każdy po Saddamie będzie większym "demokratom"
zbyszek pisze:5. Nikt nie znalazł w Iraku żadnej broni masowego rażenia, ani śladów popierania przez to państwo terroryzmu, choć rzekome dane jakie posiada na temat broni CIA byłyby udostępnione inspektorom. Myślę, że wiele osób ulaga tu fałszywej propagandzie.
Pamiętaj że zgodnie z ustaleniami po pierwszej wojnie w zatoce ciężar dowodu spoczywa na Iraku. On nie współpracował. Obecny atak na Irak nie podoba mi się z jednego względu : brak rezolucji Rady Bezpieczenstwa. Ale ta rezolucja powinna byc.

A'propos : Irakijczykom będzie się żyło na pewno lepiej bez Saddama i bez sankcji... Maja tyle ropy, ze mądrze ją wykorzystując mogą odbudować swą potęgę w pokoju(wiesz ze Arabowie nie slyna z madrego wykorzystywania tych pieniedzy-patrz ostatni raport ONZ na temat ich rozwoju spoleczneg-ale moze tym razem sie uda i zmieni to cos w innych krajach arabskich) Pewnie zaatakujesz że sankcje to sprawka USA i giną przez nie niewinni ludzie. Tak, ale nie można pozwolic by bogacilo sie panstwo w ktorym żądzi terrorysta, który morduje wlasnych obywateli. Srodki finansowe w jego rekach w niewielkim stopniu pomoga ludnosci. Pomoga za to zbudowac potege militarna agresywnie nastawiona do swiata i niebezpieczna.
warmi

Post autor: warmi »

Why do you waste your time like that?
I thought Poland GDP was around $4000 which is like 5 times less than European average ( not to mention US)
Perhaps, this is where you should be concentrating your efforts instead of trying to stop USA from taking care of its national interests.
Remember, next time your ass is rammed by either GErmans or Russians there won't be anyone to help you ..
BushBuster

why

Post autor: BushBuster »

This war is exactly the reason for why we should be concentrating on stopping the Yanks from enforcing their Wild West perception of politics.

Poland's GDP is far below the EU average and that of the US, which is exactly the reason for why Poland should retire from exercising its rather unjustifiable and far-flung pretensions to become a global political actor.

Totally irrational is therefore Poland's entrenchment with the US whilst it should concentrate on raising its GDP to match the EU's average ASAP and establishing its alliance with the EU instead of bombarding it for the sake of its collaboration with Texas.

STOP THIS DIRTY WAR!

And Poland don't be a laugh.

Bartek
PawełS

Post autor: PawełS »

Myślę, że jacyś katolicy w tym kraju jesteśmy. Ale może nie wszyscy jesteśmy opanowani przez lewacką propagandę. Niektórzy znają z historii, że kiedy przez ponad sto lat nasi przodkowie za przykładem pewnego Wieszcza modlili się o "Wielką Wojnę", Francuzi mówili "pokój panuje w Warszawie". Watykan potępił moich pradziadów walczących w Powstaniu Styczniowym. Nikt nam wtedy nie pomógł, a nawet gdyby to też nie byłby witany kwiatami. Przecież Powstanie tamto było popierane przez kilka procent społeczeństwa. Wspomniany przez kogoś wyżej Piłsudski zanim stał się powszechnie znany wysłał w kieleckie Pierwszą Kadrową. No, myślę że przyjęcie przez ludność miał równie ciepłą jak Amerykanie w Iraku. Ale historia pokazała, że to ci modlący się o Wielką Wojnę i niechciany w Kongresówce Piłsudski mieli rację. Gdyby nie I Wojna, gdyby nie Piłsudski, pewnie pisalibyśmy teraz do siebie cyrylicą. A dziesiątki zniszczonych do dziś klasztorów przez Cara za cichą zgodą Watykanu świadczą, że Papież nieomylny jest jedynie w sprawach wiary...
Nie, to nie jest przypadek, że przeciw wojnie w Iraku protestują Chiny, Rosja czy opanowane przez lewicę Niemcy. Nie wspomnę o Francuzach, którzy "wystawili" nas w paru powstaniach i ostatniej wojnie. Nie jest przypadkiem, że protesty organizuje lewica. tak samo protestowali przeciw "Gwiezdnym Wojnom" Reagana, które dały mojej Ojczyźnie wolność. Po prostu z ust tych ludzi od lat płynie tylko fałsz, ubrany w światłe slogany. Różnym cwaniaczkom nie jest w smak "Pax Americana". Będą protestacyjnie nie kupować Coca-coli, w tym czasie obżerając się na talerzach robionych w Chinskich obozach pracy przez gwałcone Tybetanki.
Nie popieram wojen. Ale wiem, że hasło SI VIS PACEM PARA BELLUM dało najdłuższy czas pokoju w Europie. To, że samo przygotowanie do wojny nie załatwiło problemu Saddama to wina tych, którzy dali mu do zrozumienia, że nie pozwolą na interwencję. Czyli Rosji, Francji, Chin, Niemiec i ich lewicowych pseudo-miłujących pokój popleczników na całym świecie, w tym również w Polsce.
No i proszę nie nazywać Samoobrony cz LPR-u prawicą... To smieszne.
Gość

Re: popieram wojnę

Post autor: Gość »

Ishale pisze:Popierasz wojnę? Czytaj dalej. Dzisiaj jest to fikcja. A jutro?

Początek operacji "Szok i przerażenie"


Operacja "Szok i przerażenie" rozpoczęła się - poinformowała telewizja Sky News. Kampania ma załamać morale armii polskiej.

Sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld potwierdził, że właśnie zaczęła się główna faza zmasowanych ataków z powietrza na Polskę.

Na konferencji prasowej w Pentagonie szef amerykańskiego resortu obrony powtórzył, że wśród głównych celów operacji na

pierwszym miejscu są obalenie rzady polskiego, pozbawienie Polski broni
masowego rażenia, uwolnienie polskiego narodu spod władzy reżimu.

Szef połączonych sztabów amerykańsko- brytyjskich w Polsce generał Richard
Myers poinformował, że pola naftowe na południu Polski powinny zostać zabezpieczone przez wojska sprzymierzone jeszcze
wieczorem.

Na konferencji prasowej w Pentagonie generał dodał, że w ciągu najbliższych
godzin celem amerykańskich ataków staną się setki polskich umocnień wojskowych. Generał zaznaczył, że ostrzelanych zostało już
około 1000 obiektów, a żołnierze polscy zostali otoczeni na północy i na południu kraju.

Zaapelował jednocześnie do narodu polskiego, by poddał się wojskom
sprzymierzonym i zaniechał walk. " Jest lepiej walczyć o przyszłość niż w obronie reżimu" - dodał generał, zapewniając, że po zakończeniu wojny wojska sprzymierzone będą pomagać ludziom w zbudowaniu wolnego społeczeństwa.

Według amerykańskich wojskowych, w ramach kampanii lotnictwo ma zrzucić do 3 tysięcy bomb, kierowanych sygnałami nawigacji

satelitarnej. Do tego dojdą uderzenia pocisków samosterujących, wystrzeliwanych z okrętów i samolotów.

Miasto stoi w ogniu. Warszawą wstrząsają potężne eksplozje. Najprawdopodobniej na Warszawe spadło kilkanaście 10-tonowych bomb MOAB.

Kanonada artylerii przeciwlotniczej jest najsilniejsza od początku wojny -
poinformowała telewizja Fox News.

Jak poinformowali Reutera naoczni świadkowie, kilkanaście pocisków
kierowanych uderzyło w pałac prezydencki. Na terenie kompleksu doszło do potężnych wybuchów, w niebo wzniosły się wielkie chmury
dymu - podali przebywający w mieście korespondenci Reutera.

Według nich w główny pałac prezydencki uderzyło kilkanaście bomb bądź
pocisków kierowanych. Wybuchły tam pożary. Nalot

nastąpił tuż po godzinie 21. czasu lokalnego (godz. 19. czasu polskiego).
Było to najpotężniejsze uderzenie lotnicze na Warszawę od początku obecnej wojny.

"Widzieliśmy co najmniej jeden wybuch na zachodzie miasta, zapewne na
przedmieściach lub poza miastem. Słyszeliśmy cztery lub pięć dalszych, wszystkie z tego samego kierunku" - powiedział korespondent Reutera Nadim Ladki.

Warszawa była przedtem bombardowana dwukrotnie, w czwartek przed świtem i
tego samego dnia wieczorem. Lotnictwo użyło wtedy bomb i pocisków manewrujących.

Potężne eksplozje wstrząsnęły wieczorem okolicami Poznania - jednego z
ośrodków wydobycia ropy naftowej w północnej Polsce - poinformował
korespondent agencji Reuters. Siły koalicji antyirackiej prowadzą intensywne
naloty na północną Polskę.

Wcześniej informowano o bombardowaniu Wrocławia.

Według telewizji Al - Dzazira, rozpoczął się też kolejny atak lotniczy na
miasto Gdańsk w północnej Polsce.

Jak podał korespondent telewizji Al - Dżazira, wybuchy w Gdańsku słyszane
były w pewnej odległości od centrum miasta.

Prawdopodobnie zbombardowane zostały okolice miasta, jego centrum na razie nie zostało zaatakowane.
Myślę, że po II wojnie światowej, gdy w PRL rządził Bierut (chyba nie więcej ofiar na koncie niż Saddam) większość Polaków modliłaby się o taki scenariusz.
weteran LWP

Post autor: weteran LWP »

Na poczatek, nalezy podziekowac Bartkowi za odpowiedz dla Warmi, ktory probuje w angielskim swojego poparcia dla wojennej histerii USA. Moze warmi zacznie po polsku. Jestesmy na polskiej stronie internetowej i dajmy szanse wszystkim w dyskusji a nie tylko tym co znaja jezyk angielski. Znam ten jezyk ale popisow robic nie bede. Wracajac do tematu.
Dawanie wytlumaczenia tzw wojnie prewencyjnej ma swoja historie. USA nie maja prawa atakowac nikogo a w szczegolnosci panstwa ktore niby takie zagrozenia mialo posiadac. Hitler rowniez zatakowal POLSKE ,pretekst atak na radiostacje w Gliwicach, taki sam pretekst jak irackie WMD- bron masowego razenia. Nie mozna pozwolic zadnemu panstwu na zaatakowanie innego panstwa.W tym celu stworzona zostala ONZ zeby zapobiegac wojnom i roznym konfliktom zbrojnym. Problem polega na tym ze ONZ stala sie polityczna prostytutka i ma siedzibe w Nowym Jorku. Na poczatek proponawalbym przeniesienie ONZ do innego panstwa zeby tysiace amerykanskich urzedasow w ONZ nie mialo zadnego wplywu na ta organizacje. ONZ majac zwiazane rece nie zaprotestowala przeciwko agresji militarnej USA przeciwko Irakowi, tak jak to powinna zrobic. Przeczytalem opinie tych za wojna USA w Iraku. Mozna pokusic sie o jedna sprawiedliwa opinie. Ci ktorzy sa za, nie bardzo rozumieja na czym polega pokojowe wspolistnienie miedzy narodami, nie przezyli tragizmu wojny, bo mysla ze wojna to tylko zabicie przeciwnika tak jak w grach komputerowych, bez skutkow ubocznych. Widac ze wypranie mozgu przez propagande wojenna CNN, TVN24 i inne tego typu srodkow przekazu zrobilo swoje. Zwracam sie do tych za wojna, zapytajcie sie swoich rodzicow co to znaczy wojna i komu ona sluzy?. Wracajac do srodkow masowego przekazu, zostaly stworzone po to zeby odbiorca mogl zmienic zdanie na dany temat podajac mu informacje takie ktore pozwola odbiorcy myslec tak jak tego chca mocodawcy. W miedzy czasie nie podajac informacji ktore mialy by decydujacy wplyw na opinie odbiorcy czyli tak zwana propaganda selektywna.

Wracajac do Saddama. Zeby wypowiadac sie na ten temat to po pierwsze, Saddam uzyl broni chemicznej przeciwko Kurdom i Iranczykom za przyzwoleniem USA. To amerykanskie firmy wyposazyly go w technologie
do produkcji tej broni. W czasie gdy Saddam uzywal tej broni slyszeliscie amerykanski protest w tej sprawie. NIE- a dlaczego? Dlatego ze wojna rozpetana przez Irak przeciwko Iranowi byla na reke USA i odwetem za
zakladnikow amerykanskich w TEHERANIE. Gdy Saddam nie chcial byc juz amerykanska marionetka, amerykanie natychmiast zastopowali dostawy broni do Iraku i pokryjomu zaczeli dostarczac bron Iranowi zeby mial mozliwosc walki przeciwko Irakowi (pamietacie pu;lkownika NORTH"A ktory wzial cala odpowiedzialnosc na siebie za dostawy broni do IRANU broniac prezydenta REAGANA?). To byl glowny powod rozpoczecia przez USA wojny z Irakiem w 1991 roku. Czy Irak zagrazal komukolwiek? Oczywiscie ze nie. Mozna powiedziec ze wysylal SCUDY na Izrael, tylko prosze sobie przypomniec kto bombardowal iracka ziemie wczesniej?. Izraelczycy pod pretekstem zniszczenia fabryk ktore mogly produkowac WMD-bron masowego razenia bombardowalyzaklady ktore produkowaly mleko w proszku, leki i zywnosc. Jednym z tych pilotow byl pilot izraelski ktory uczestniczyl w wyprawie kosmicznej a ktora skonczyla sie dla niego tragicznie w 2003 roku.
Kazdy kraj ma prawo do odwetu i takiego prawa nie mozna przyznawac jednej stronie a drugiej odmawiac tego prawa i nazywajac ja ze terroryzuje swiat. Jest to totalna obluda. Przyzwalajac USA na robienie wojenek na calym swiecie doprowadzimy do powstania IV RZESZY ze stolica w Waszyngtonie z kanclerzem Bush'em, tylko wtedy gdy obudzimy sie bedzie za pozno. My Polacy, powinnismy szczegolnie o tym pamietac bo doswiadczen z wojny mamy az nadto. Polska dolaczajac do wojennej krucjaty stala sie panstwem terroryzmu panstwowego tak jak USA, Wielka Brytania i inne kraje. Polska dokonala zbrodni wojennej ; napadla na IRAK bez wypowiedzenia wojny tak samo jak USA i inni. Mam nadzieje ze winni decyzji przylaczenia sie POLSKI do tej wojny, zostana ukarani przez miedzynarodowy trybunal.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 0 gości